Тендер: Послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (код 65310000-9 національного класифікатора України ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник»).»
Закупівля без використання електронної системи
Згорнути все
Інформація про замовника
НазваКИЇВСЬКИЙ СТОЛИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ БОРИСА ГРІНЧЕНКА
Код45307965
АдресаУкраїна, 04053, м. Київ, вул.Бульварно-Кудрявська, будинок 18/2
Основна контактна особа
ІмʼяКоршівська Анастасія
Телефон380955886629
E-mailetender@kubg.edu.ua
Перелік позицій
1| № | Назва | Кількість | Доставка | Місце доставки |
|---|---|---|---|---|
1 | Послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії Код ДК021: 65310000-9 Розподіл електричної енергії | 520 000 кіловар-година | До 31 груд 2026 | Україна, м. Київ, б-р І. Шамо, 18/2, просп. П.Тичини, 17, просп. Л.Каденюка, 16 |
Документи закупівлі
1Остання редакція
| № | Назва | Тип документу | Відноситься до | Опубліковано | |
|---|---|---|---|---|---|
1 | sign.p7s Підписано | Файл підпису закупівлі | Тендеру | 20 січня 2026 16:34:16 | Перегляд |
Скачати все (.zip)
Про закупівлю
IDUA-2026-01-20-015809-a
ID Prozorro2721f185c9f94f7b87a65fd456a0e1d2
Очікувана вартість140 000 UAH
Вид процедури закупівліЗакупівля без використання електронної системи
Головна категорія закупівліпослуги
Умова застосуванняАбзац 4 підпункту 5 пункту 13
ОбґрунтуванняВідсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником
Закупівля «Послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії» (код ДК 021:2015 – 65310000-9 «Розподіл електричної енергії») здійснюється шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу, на підставі абзацу четвертого підпункту 5 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України
«Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 1178 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 травня 2023 року № 471).
Відповідно до зазначеної норми Особливостей, роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у разі відсутності конкуренції з технічних причин, що повинно бути документально підтверджено замовником.
Обґрунтування відсутності конкуренції з технічних причин
Правові та організаційні засади функціонування ринку електричної енергії в Україні визначені Законом України «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13 квітня 2017 року.
Згідно з вказаним Законом, розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії мережами оператора системи розподілу, яка здійснюється виключно операторами системи розподілу, що є суб’єктами природних монополій та провадять діяльність на підставі відповідної ліцензії НКРЕКП.
Відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 27.12.2017 № 1470, територія здійснення діяльності оператора системи розподілу визначається за місцем розташування об’єктів електроенергетики, які перебувають у його власності, та до мереж яких приєднані електроустановки споживачів.
Згідно з Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, договір про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії укладається безпосередньо між споживачем та оператором системи розподілу, до мереж якого приєднані електроустановки споживача.
Послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії є складовою процесу розподілу електричної енергії та можуть надаватися виключно оператором системи розподілу, оскільки такі перетікання виникають у процесі експлуатації електричних мереж та впливають на режим їх роботи.
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» є оператором системи розподілу електричної енергії на території міста Києва, здійснює діяльність на підставі ліцензії НКРЕКП та займає монопольне (домінуюче) становище на відповідному ринку, що підтверджується включенням підприємства до Зведеного переліку суб’єктів природних монополій, оприлюдненого Антимонопольним комітетом України.
Електроустановки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка приєднані до електричних мереж, що належать ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», у зв’язку з чим послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії можуть бути надані виключно зазначеним суб’єктом господарювання.
Таким чином, відсутність конкуренції з технічних причин на ринку надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії є об’єктивною та документально підтвердженою, що унеможливлює проведення конкурентної процедури закупівлі.
Висновок
З урахуванням викладеного, закупівля послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії правомірно здійснюється шляхом укладення договору без використання електронної системи закупівель відповідно до абзацу четвертого підпункту 5 пункту 13 Особливостей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1178.
Уповноважена особа Коршівська А.С.
Ідентифікатор плануUA-P-2026-01-20-016344-a
Код ДК 021:201565310000-9 Розподіл електричної енергії
Учасники
| Учасник | Статус | Ціна |
|---|---|---|
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ" | переможець | 140 000,00 грнз ПДВ |
Завершена
Опубліковано
20 січ о 16:33Останні зміни
20 січ о 16:34Очікувана вартість
140 000.00UAH з ПДВ