Тендер: Послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії
Закупівля без використання електронної системи
Згорнути все
Інформація про замовника
НазваКОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 25" ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Код02003445
Веб-сайтhttp://25pol.city.kh.ua
АдресаУкраїна, 61050, Харківська область, місто Харків, вулиця Руставелі, будинок 14
Основна контактна особа
ІмʼяНаталія Рожкова
Телефон+380973020864, +380577251178
E-mail25_pk.economist@ukr.net
URLhttp://25pol.city.kh.ua
Перелік позицій
2| № | Назва | Кількість | Доставка | Місце доставки |
|---|---|---|---|---|
1 | Послуги з розподілу електричної енергії послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії Код ДК021: 65310000-9 Розподіл електричної енергії | 160 000 кіловат-година | Від 01 січ 2026
До 31 груд 2026 | Україна, 61000, Україна, Харківська область, місто Харків, вулиця Руставелі, будинок 14, вулиця Вокзальна, будинок 10 |
2 | Послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії Код ДК021: 65310000-9 Розподіл електричної енергії | 6 800 кіловат-година | Від 01 січ 2026
До 31 груд 2026 | Україна, 61000, Україна, Харківська область, місто Харків, вулиця Руставелі, будинок 14, вулиця Вокзальна, будинок 10 |
Документи закупівлі
14Остання редакція
| № | Назва | Тип документу | Відноситься до | Опубліковано | |
|---|---|---|---|---|---|
1 | Наказ комунального некомерційного підприємства Міська поліклініка № 25 Харківської міської ради від 23.01.2026 № 35_0_557-26.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
2 | Обґрунтування підстави для здійснення закупівлі (абзац 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей).pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
3 | 1. Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
4 | 2. Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
5 | 3. Постанова НКРЕКП від 16.12.2018 № 1446 .pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
6 | 4. Постанова НКРЕКП від 05.12.2025 № 2029.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
7 | 5. Закон України «Про природні монополії» від 20.04.2000 № 1682-III.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
8 | 6. Закон України «Про Антимонопольний комітет України» від 26.11.1993 № 3659-XII.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
9 | 7. Розпорядження Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р. Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій (зареєстровано в Міністерстві юстиц.PDF | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
10 | 8. Зведений перелік суб’єктів природних монополій станом на 31.12.2025.pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
11 | 9. Закон України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» від 09.07.2010 № 2479-VІ .pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
12 | 10. Реєстр суб’єктів природних монополій станом на 31.12.2025.xls | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
13 | 11. Постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».pdf | Не вказано | Тендеру | 23 січня 2026 13:27:14 | Перегляд |
14 | sign.p7s Підписано | Файл підпису закупівлі | Тендеру | 23 січня 2026 13:29:47 | Перегляд |
Скачати все (.zip)
Про закупівлю
IDUA-2026-01-23-009986-a
ID Prozorro9645ad16ce2c4f2a87fe2c417105e34b
Очікувана вартість544 877.23 UAH
Вид процедури закупівліЗакупівля без використання електронної системи
Головна категорія закупівліпослуги
Умова застосуванняАбзац 4 підпункту 5 пункту 13
ОбґрунтуванняОбґрунтування підстави для здійснення закупівлі:
Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон/Закон України «Про публічні закупівлі») визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.
З 19.10.2022 на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», проводять закупівлі з урахуванням Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (зі змінами), (далі – Особливості) на виконання вимог Закону.
Абзацом 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей передбачено, що придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Обсяг закупівлі визначається на підставі наявної потреби замовника на 2026 рік. Потреба замовника визначена з урахуванням доцільності та необхідності забезпечити діяльність замовника з урахуванням специфіки його діяльності. Відповідно до потреби на 2026 рік існує необхідність в здійсненні закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (ДК 021:2015: 65310000-9 – Розподіл електричної енергії) очікуваною вартістю 544 877,23 грн з ПДВ, у тому числі: місцевий бюджет (бюджет Харківської міської територіальної громади) –354 912,00 грн з ПДВ; власний бюджет (кошти від господарської діяльності підприємства) (власні надходження) – 189 965,23 грн з ПДВ, послуги з розподілу електричної енергії – 160 000 кВт*год та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії – 6 800 кВт*год.
Щодо підтвердження наявності вказаної умови застосування абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей щодо закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (ДК 021:2015: 65310000-9 – Розподіл електричної енергії) зазначаю про наступне.
Відповідно до пункту 78 частини першої статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII (із змінами) (далі –
Закон № 2019-VIII), розподіл електричної енергії - транспортування електричної енергії від електроустановок виробників електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу, крім постачання електричної енергії.
Відповідно до пункту 56 частини першої статті 1 Закону № 2019-VIII, оператор системи розподілу - юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.
Згідно частини третьої статті 6 Закону № 2019-VIII, до повноважень Регулятора на ринку електричної енергії, а саме Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, належать, зокрема, ліцензування господарської діяльності у сфері електроенергетики відповідно до вимог цього Закону та контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов провадження господарської діяльності; встановлення (зміна) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії.
Отже, послуги з розподілу електричної енергії надають оператори систем розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП).
Електроустановки КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 25» ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, як споживача, приєднані до системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні оператора системи розподілу АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО», з метою надання оператором системи розподілу послуги із створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановок замовника відповідної потужності до електричних мереж системи розподілу електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності. Балансова належність електромереж та електроустановок АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» підтверджується актами розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, які є додатком до Договору № 0647 на користування електроенергією від 18.06.2004 та на умовах якого КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 25» ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ приєдналося до публічного договору приєднання – Договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії № 4-0647 С від 01.01.2019 р.
Господарська діяльність з розподілу електричної енергії споживачу провадиться на ринку електричної енергії за умови отримання відповідної ліцензії, яка видається НКРЕКП. Відповідно до постанови НКРЕКП від 16.12.2018 № 1446 «Про видачу АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом», АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 00131954) видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії у межах місць провадження господарської діяльності, а саме на території Харківської області в межах розташування системи розподілу електричної енергії, що перебуває у власності або господарському віданні (щодо державного або комунального майна) АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО», та електричних мереж інших власників, які приєднані до мереж ліцензіата (з якими укладені відповідні договори згідно із законодавством).
Згідно постанови НКРЕКП від 05.12.2025 № 2029 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» із застосуванням стимулюючого регулювання» на період з 01 січня 2026 року до 31 березня 2026 року (включно) тариф на послуги з розподілу електричної енергії для споживачів та операторів установок зберігання енергії для другого класу напруги установлено АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» на рівні 2 528,85 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість); на період з 01 квітня 2026 року до 31 грудня 2026 року (включно) тариф на послуги з розподілу електричної енергії для споживачів та операторів установок зберігання енергії для другого класу напруги установлено АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» на рівні 2 533,18 грн/МВт·год (без урахування податку на додану вартість).
Згідно з частиною першою статті 5 Закону України «Про природні монополії» від 20 квітня 2000 року № 1682-III (із змінами), (далі – Закон № 1682-III), до сфери діяльності суб’єктів природних монополій віднесено, зокрема, розподіл електричної енергії (передача електричної енергії місцевими (локальними) електромережами).
Згідно частини другої статті 5 Закону № 1682-III зведений перелік суб’єктів природних монополій ведеться Антимонопольним комітетом України на підставі реєстрів суб’єктів природних монополій у сфері житлово-комунального господарства, що формуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, а в інших сферах, в яких діють суб’єкти природних монополій, - національними комісіями регулювання природних монополій у відповідній сфері або органами виконавчої влади, що здійснюють функції такого регулювання до створення зазначених комісій.
Згідно з частиною другою статті 5 Закону № 1682-III та пункту 11 частини третьої статті 7 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» від 26 листопада 1993 року № 3659-XII (із змінами) було прийнято розпорядження Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2012 р. за № 2119/22431) (далі – розпорядження № 874-р).
Внесення суб'єктів природних монополій у сфері розподілу електричної енергії (передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами) до зведеного переліку суб’єктів природних монополій здійснюється Антимонопольним комітетом України на підставі реєстрів, отриманих від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (пункт 4 Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій, затвердженого розпорядженням № 874-р (далі - Порядок)).
Згідно з пунктом 5 Порядку, затвердженого розпорядженням № 874-р, реєстри суб’єктів природних монополій складаються та подаються до Антимонопольного комітету України (далі - АМКУ) щомісяця до 10 числа в електронному та паперовому вигляді. Зазначені Реєстри містять інформацію про суб’єктів природних монополій, внесених до реєстру станом на останній день місяця, що передує місяцю подання реєстрів до АМКУ.
Відповідно до пункту 7 Порядку, затвердженого розпорядженням № 874-р, зведений перелік суб’єктів природних монополій розміщується щомісяця до 20 числа на офіційному вебсайті Антимонопольного комітету України.
На підставі даних, оприлюднених на офіційному сайті Антимонопольного комітету України та сформованих станом на 31.12.2025 року, АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» на території Харківської області відповідно до постанови НКРЕКП від 16.12.2018 № 1446 займає монопольне становище на ринку розподілу електричної енергії та значиться під номером 29 Зведеного переліку суб’єктів природних монополій станом на 31.12.2025.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» від 9 липня 2010 року № 2479-VІ (із змінами) (далі – Закон № 2479-VІ), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг визначає суб'єктів природних монополій, діяльність яких регулюється відповідно до Закону № 2479-VІ, та складає і веде галузеві реєстри таких суб'єктів господарювання.
Згідно зі статтею 5 Закону України «Про природні монополії» до повноважень НКРЕКП належить формування та ведення реєстру суб’єктів природних монополій у сферах енергетики та комунальних послуг.
Відповідно до Реєстру суб’єктів природних монополій, які проводять господарську діяльність у сфері енергетики станом на 31.12.2025, розміщеному на офіційному сайті НКРЕКП, АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» значиться під номером 29 щодо розподілу електричної енергії; територія здійснення господарської діяльності суб’єктом господарювання – територія Харківської області відповідно до постанови НКРЕКП від 16.12.2018 № 1446.
Згідно Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі – Правила), затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» (із змінами), перетікання реактивної електричної енергії - складова фізичних процесів передачі, розподілу та споживання активної електричної енергії, яка спричиняє додаткові технологічні втрати активної електричної енергії, створює додаткове завантаження обладнання електричної мережі та впливає на показники якості активної електричної енергії (рівні напруг). Плата за перетікання реактивної електричної енергії - плата за послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії до електроустановок споживачів, що експлуатують електромагнітно незбалансовані установки з неефективним співвідношенням активної і реактивної потужності, які оператор системи розподілу/оператор системи передачі змушений надавати споживачам на території здійснення своєї ліцензованої діяльності.
Пунктом 4.33 Правил визначено, що споживачі, які відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, зобов’язані здійснювати розрахунки за перетікання реактивної електричної енергії, вносять плату за перетікання реактивної електричної енергії на поточний рахунок оператора системи, на території здійснення ліцензованої діяльності якого приєднані електроустановки споживачів, відповідно до умов договору про надання послуг із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії, який може бути додатком до договору споживача про розподіл (передачу) електричної енергії.
Відповідно до пункту 4.34 Правил, величина плати за перетікання реактивної електричної енергії визначається оператором системи відповідно до методики, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, та Правил.
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО», як оператор системи розподілу, надає на території здійснення ліцензованої діяльності Харківської області послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії до приєднаних електроустановок споживачів, зокрема КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МІСЬКА ПОЛІКЛІНІКА № 25» ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.
На підставі вищевикладеного, оскільки послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії для об’єктів замовника на території здійснення ліцензованої діяльності – Харківської області надаються виключно єдиним суб’єктом господарювання – АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО», та конкуренція в даному випадку відсутня з технічних причин, що підтверджується замовником документально, відповідно абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей, згідно з нормами якого придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли: роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку: відсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.
Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.
Таким чином, з огляду на вищевикладене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення наявної потреби замовника в умовах воєнного стану, є необхідність та підстави для прийняття рішення щодо здійснення закупівлі: Послуги з розподілу електричної енергії та послуги із забезпечення перетікань реактивної електричної енергії (ДК 021:2015: 65310000-9 – Розподіл електричної енергії) – шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару, відповідно до абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей.
За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до пункту 13 Особливостей, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
У разі укладення договору про закупівлю відповідно до пункту 13 Особливостей замовник разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей. Обґрунтування у формі розпорядчого рішення замовника або іншого документа готується уповноваженою особою або іншою службовою (посадовою) особою замовника та погоджується (затверджується) керівником замовника або іншою особою, визначеною керівником замовника.
Обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей оприлюднюється в електронній системі закупівель у вигляді цього документа - файлу «Обґрунтування підстави для здійснення закупівлі (абзац 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей)», затвердженого керівником замовника.
Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):
1. Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13 квітня 2017 року № 2019-VIII (із змінами);
2. Акти розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін;
3. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.12.2018 № 1446 «Про видачу АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» ліцензії з розподілу електричної енергії та анулювання ліцензій з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами і постачання електричної енергії за регульованим тарифом»;
4. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 05.12.2025 № 2029 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «ХАРКІВОБЛЕНЕРГО» із застосуванням стимулюючого регулювання»;
5. Закон України «Про природні монополії» від 20 квітня 2000 року № 1682-III (із змінами);
6. Закон України «Про Антимонопольний комітет України» від 26 листопада 1993 року № 3659-XII (із змінами);
7. Розпорядження Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 № 874-р «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2012 р. за № 2119/22431);
8. Зведений перелік суб’єктів природних монополій станом на 31.12.2025;
9. Закон України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» від 9 липня 2010 року № 2479-VІ (із змінами);
10. Реєстр суб’єктів природних монополій, які проводять господарську діяльність у сфері енергетики станом на 31.12.2025;
11. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» (із змінами).
Ідентифікатор плануUA-P-2026-01-23-009743-a
Код ДК 021:201565310000-9 Розподіл електричної енергії
Учасники
| Учасник | Статус | Ціна |
|---|---|---|
АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ХАРКІВОБЛЕНЕРГО" | переможець | 544 877,23 грнз ПДВ |
Завершена
Опубліковано
23 січ о 13:27Останні зміни
23 січ о 13:29Очікувана вартість
544 877.23UAH з ПДВ