Тендер: Розподіл електричної енергії (Послуги з розподілу (передачі) електричної енергії за ДК 021:2015-65310000-9 Розподіл електричної енергії)
Закупівля без використання електронної системи
Згорнути все
Інформація про замовника
НазваДЕПАРТАМЕНТ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА БУДІВНИЦТВА КАМ'ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Код34827358
АдресаУкраїна, 51931, Дніпропетровська область, м. Кам’янське, вул. Героїв-рятувальників, будинок 14
Основна контактна особа
ІмʼяНаталія Романова
Телефон+380569554061
E-mailnetis18@meta.ua
Перелік позицій
2| № | Назва | Кількість | Доставка | Місце доставки |
|---|---|---|---|---|
1 | Послуги з розподілу (передачі) електричної енергіїКод ДК021: 65310000-9 Розподіл електричної енергії | 4 500 кіловат-година2.424 948 UAH з ПДВ | Від 01 січ 2026
До 31 бер 2026 | Україна, 51900, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Січеславський шлях, просп. Конституції |
2 | Послуги з розподілу (передачі) електричної енергіїКод ДК021: 65310000-9 Розподіл електричної енергії | 13 500 кіловат-година2.42 922 UAH з ПДВ | Від 01 квіт 2026
До 31 груд 2026 | Україна, 51900, Дніпропетровська область, м. Кам'янське, вул. Січеславський шлях, просп. Конституції |
Документи закупівлі
8Остання редакція
| № | Назва | Тип документу | Відноситься до | Опубліковано | |
|---|---|---|---|---|---|
1 | Обгрунтування.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
2 | Протокол.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
3 | Наказ.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
4 | Лист №ТО-0550.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
5 | SCAN0009.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
6 | SCAN0008.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
7 | SCAN0007.PDF | Не вказано | Тендеру | 29 січня 2026 11:29:12 | Перегляд |
8 | sign.p7s Підписано | Файл підпису закупівлі | Тендеру | 29 січня 2026 11:31:41 | Перегляд |
Скачати все (.zip)
Про закупівлю
IDUA-2026-01-29-005648-a
ID Prozorrod08b4f6a8ffa4f51b99245f309912008
Очікувана вартість43 706.74 UAH
Вид процедури закупівліЗакупівля без використання електронної системи
Головна категорія закупівліпослуги
Умова застосуванняАбзац 4 підпункту 5 пункту 13
ОбґрунтуванняВідсутність конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником
Обґрунтування підстави
проведення закупівлі послуг з розподілу електричної енергії згідно з підпунктом 5 пункту 13 особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості)
Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, його категорія:
найменування замовника: Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Кам’янської міської ради
місцезнаходження: 51931, Дніпропетровська область, місто Кам’янське, вул. Героїв - рятувальників, 14
ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: код ЄДРПОУ 34827358
категорія замовника: органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Назва предмета закупівлі: «Розподіл електричної енергії (Послуги з розподілу (передачі) електричної енергії за ДК 021:2015-65310000-9 Розподіл електричної енергії)»
Розмір бюджетного призначення: 43 706,74 грн.
Обсяг закупівлі: 18 000 кВт.
Місце надання послуг: вул. Січеславський шлях, просп. Конституції, м. Кам’янське
Строк надання послуг: з 01.01.2026 по 31.12.2026
Підстави для здійснення закупівлі: відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником
Обґрунтування підстави для здійснення закупівлі
Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану тимчасово можуть встановлюватись окремі обмеження прав і свобод із обов’язковим зазначенням строку дії цих обмежень.
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 (зі змінами) термін дії воєнного стану продовжено до 04.05.2026 року.
Статтею 4 Указу № 64 Кабінету Міністрів України постановлено невідкладно:
1) ввести в дію план запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в Україні;
2) забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов’язаних із запровадженням правового режиму воєнного стану на території України.
Стаття 121 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» передбачає, що Кабінет Міністрів України в разі введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:
1) працює відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України в умовах воєнного стану;
2) розробляє та вводить в дію План запровадження та забезпечення заходів правового режиму воєнного стану в окремих місцевостях України з урахуванням загроз та особливостей конкретної ситуації, яка склалася.
Згідно з сьомим абзацом пункту 5 частини 1 статті 20 Закону України від 27.02.2014 № 794 «Про Кабінет Міністрів України» Кабінет Міністрів України здійснює керівництво єдиною системою цивільного захисту України, мобілізаційною підготовкою національної економіки та переведенням її на режим роботи в умовах надзвичайного чи воєнного стану.
З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 37 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених цим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз.
На виконання цієї норми Закону урядом були прийняті Особливості.
Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладання договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.
Відповідно до службової записки заступника начальника відділу нагляду за утриманням об’єктів благоустрою міста Горовенко В.С. від 19.12.2025 вн-85/1/6-25, що існує потреба у здійсненні Закупівлі послуг з розподілу електричної енергії саме у АТ «Укрзалізниця», оскільки згідно листа Структурного підрозділу «Верхівцевська дистанція електропостачання» АТ «Укрзалізниця» від 10.10.2024 №ТО-05/50 трансформаторна підстанція №329 знаходиться на їх балансі та у зв’язку з необхідністю її підключення за для забезпечення зовнішнього освітлення вулиці Січеславський шлях та просп. Конституції у м. Кам’янське.
Згідно абз. 2 ч.1 ст.1 Закону України «Про природні монополії», природна монополія – стан товарного ринку, при якому задоволення попиту на цьому ринку є більш ефективним за умови відсутності конкуренції внаслідок технологічних особливостей виробництва (у зв’язку із зменшенням витрат виробництва на одиницю товару в міру збільшення обсягів виробництва, а товари (послуги), що виробляються суб’єктами природних монополій, не можуть бути змінені у споживанні іншими товарами (послугами), у зв’язку з чим попит на цьому ринку менше залежить від зміни ціни на ці товари (послуги), ніж попит на інші товари (послуги).
Відповідно до ст..5 Закону України «Про природні монополії» та п.7 Розпорядження Антимонопольного комітету України від 28.11.2012 №874-р «Про затвердження Порядку складання та ведення зведеного переліку суб’єктів природних монополій», яким встановлено, що перелік суб’єктів природних монополій розміщується на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України.
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» розподіл електричної енергії – це діяльність із транспортування електричної енергії від електроустановок виробника електричної енергії або електроустановок оператора системи передачі мережами оператора системи розподілу (ОСР), крім постачання електричної енергії. Послуги з розподілу електричної енергії надають оператори системи розподілу (суб’єкти природних монополій) за тарифами, які встановлюються НКРЕКП. Ціна за одиницю послуги може змінюватися у зв’язку із змінами складових витрат, які впливають на її формування.
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», оператор системи розподілу – юридична особа, відповідальна за безпеку, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього середовища та забезпечення енергоефективності.
Згідно ст..5 Закону України «Про природні монополії» Акціонерне Товариство «Укрзалізниця» є суб’єктом природних монополій у сфері енергетики з надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії.
Відповідно до Зведеного переліку суб’єктів природних монополій, опублікованому на офіційному веб-сайті Антимонопольного комітету України станом на 16.01.2026 року Акціонерне Товариство «Укрзалізниця» значиться у зведеному переліку природних монополій, які проводять господарську діяльність у сфері енергетики за № 56.
Відповідно до Постанови НКРЕКП від 08.11.2018 №1395, Акціонерне Товариство «Укрзалізниця» отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії з 01.01.2019 року. Таким чином, ми, як замовник, через відсутність конкуренції з технічних причин не маємо можливості здійснити закупівлю послуг з розподілу електричної енергії іншими організаціями, послуги з розподілу електричної енергії, саме на трансформаторну підстанцію №329, для потреб замовника і можуть бути надані лише певним оператором, а саме, Акціонерним Товариством «Укрзалізниця». Станом на сьогодні інша альтернатива відсутня.
Відповідно до п.2.1.2. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 – оператор системи зобов’язаний укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії з усіма споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж на території діяльності відповідного оператора системи.
Тариф на послуги з розподілу електричної енергії для Акціонерного Товариства «Укрзалізниця» встановлено відповідно до Постанови НКРЕКП від 05.12.2025 №2041 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії АТ «Укрзалізниця».
Електромережі об’єктів замовника для отримання послуг, що є предметом закупівлі, підключені до мережі вищезазначеного підприємства (трансформаторна підстанція №329), що унеможливлює здійснення закупівлі послуг з розподілу електричної енергії у будь – якого іншого підприємства.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, з метою дотримання принципу ефективності та дотримання принципів здійснення публічних закупівель, як найшвидшого забезпечення наявної потреби замовника в умовах воєнного стану, замовник прийняв рішення щодо здійснення закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару та застосування під час здійснення закупівлі, як виняток, відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей придбання замовником товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися шляхом укладання договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка має бути документально підтверджена замовником.
За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
Разом зі звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей у вигляді цього файлу.
Враховуючи вищевикладене, рішення замовника про проведення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13 Особливостей відповідає чинному законодавству.
Перелік документів, якими підтверджується наявність підстави для застосування виключення за Особливостями (документальне підтвердження):
1. Зведений перелік суб’єктів природник монополій станом на 16.01.2026 року.
2. Постанова НКРЕКП «Про затвердження Порядку складання та ведення НКРЕКП реєстру суб’єктів природних монополій» від 19.10.2019 №1268.
3. Ліцензійний реєстр НКРЕКП.
4. Закон України «Про природні монополії».
5. Закон України «Про ринок електричної енергії».
6. Постанова НКРЕКП від 08.11.2018 №1395, «Про видачу Акціонерне Товариство «Укрзалізниця» ліцензії з розподілу електричної енергії».
7. Постанова НКРЕКП від 05.12.2025 №2041 «Про встановлення тарифів на послуги з розподілу електричної енергії Акціонерного Товариства «Укрзалізниця».
8. Лист Структурного підрозділу «Верхівцевська дистанція електропостачання» АТ «Укрзалізниця» від 10.10.2024 №ТО-05/50
9. Постанова КМУ №1178 від12.10.2022 про затвердження Особливостей.
Ідентифікатор плануUA-P-2026-01-28-001816-a
Код ДК 021:201565310000-9 Розподіл електричної енергії
Учасники
| Учасник | Статус | Ціна |
|---|---|---|
ФІЛІЯ "ЕНЕРГОЗБУТ" АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "УКРАЇНСЬКА ЗАЛІЗНИЦЯ" | переможець | 43 706,74 грнз ПДВ |
Завершена
Опубліковано
29 січ о 11:29Останні зміни
29 січ о 11:31Очікувана вартість
43 706.74UAH з ПДВ